• "Cała Polska maluje kartkę dla Strażników Lasów"

• Klasa Ia brała udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska maluje kartkę dla Strażników Lasów".
            W podziękowaniu za zaangażowanie w najbardziej kolorowe życzenia dla Strażaków i Leśników dzieci otrzymały certyfikat uczestnictwa w akcji.

• Wygraliśmy konkurs kulinarny "Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera"

• Dziewiąty już raz w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu odbył się konkurs kulinarny nawiązujący do książki kucharskiej „Nauka gotowania do użytku ludu polskiego” wydanej w 1915 roku, czyli ponad 100 lat temu, przez "Gazetę Grudziądzką". Tegoroczny konkurs nosił nazwę "Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera", a jego tematem były potrawy warzywne oraz sosy.

We wtorek (10 maja) w gotowaniu według dawnych przepisów, w kuchni Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu, zmierzyło się aż 18 zespołów - po sześć w każdej z trzech kategorii uczestników. To mieszkańcy Kociewia, Powiśla a także powiatów: grudziądzkiego, chełmińskiego i świeckiego
            oraz (z województwa pomorskiego) tczewskiego, kwidzyńskiego i starogardzkiego.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowei w kategorii szkół podstawowych zdobyli I i III miejsce:

• I miejsce reprezentacja SP w Nowej Wsi (Zuzanna Klepacka, Kacper Kałużny, Filip Stuczyński)
            • III miejsce reprezentacja z SP w Nowej Wsi (Julia Kaszuba, Oliwia Jana, Szymon Więckiewicz).
          • Prezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu

• 10 maja w naszej szkole odbyła się prezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Prezentację prowadzil pan Karol Klain, zapoznał rodziców klas VII i VIII z ofertą. Bezpłatny internat, wyżywienie, kilka pracowni warsztatowych. Pomoc doradcy zawodowego i pośrednika pracy w ścieżce kariery. To oferta dla uczniów, którzy wybierają się do szkół branżowych pierwszego stopnia na terenie Grudziądza z miasta lub regionu.

• Nocowanie w szkole

• 6 maja klasa VIIIb nocowała w szkole. W tym czasie uczniowie robili wspólnie jedzenie, słuchali muzyki, tańczyli. Pogoda dopisała i mogliśmy obserwować niebo, w tym celu wykorzystaliśmy z zasobów szkolnych teleskop. Udało się zobaczyć księżyc oraz gwiazdy.

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

• Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Rynku Głównym w Grudziądzu. Razem z innymi pocztami sztandarowymi w asyście żołnierzy z jednostek grudziądzkich, delegacji oraz mieszkańców Miasta i Gminy Grudziądz reprezentowaliśmy szkołę.

• Uroczysty apel

• W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie, Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz Polonii.
            Odświetnie ubrani uczniowie wysłuchali apelu, przedstawiono wiadomości o tych ważnych dla Polaków świętach,
            piękne recytacje oraz pieśni patriotyczne.

Uroczyście było także u naszych przedszkolaków:

• Konkurs - Ekonomia Społeczna

• Jesteś osobą kreatywną i interesuje Cię fotografia?

Weź udział w konkursie! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Poznaj jak ciekawa i różnorodna jest ekonomia społeczna województwa kujawsko-pomorskiego.

Ona dzieje się tuż obok Ciebie. Uchwyć ją w kadrze i pochwal się swoim talentem.

Z najciekawszych prac powstanie okolicznościowa wystawa podczas 12. Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej 11 października 2022 r. w CKK Jordanki w Toruniu a ich autorów i autorki zaprosimy na Forum i wręczenie nagród.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie organizatora:

www.es.rops.torun.pl w zakładce: Przydatne linki/Konkurs wiedzy o ekonomii społecznej 2022

Na Twoją pracę czekamy do 16 września 2022 r. pod adresem: konkurs.ekonomiaspoleczna@rops.torun.pl

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu oraz Fundacja Studio M6

• "Moja pierwsza wizyta w Muzeum"

• Klasa Ia uczestniczyła w warsztatach "Moja pierwsza wizyta w Muzeum".
            Dzieci dowiedziały się czym jest muzeum, jakie są jego rodzaje, w jaki sposób działa oraz jakie zasady obowiązują podczas jego zwiedzania. Uczniowie zwiedzili Muzeum, największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa "Mikołaj Kopernik .Opowieść o życiu i dziele".

Po wizycie w Muzeum dzieci bawiły się w sali zabaw Miasteczkolandia.

• Mistrzostwa Gminy w drużynowych biegach przełajowych

• MIło nam informować o sukcesach naszych uczniów tym razem w Mistrzostwach Gminy w drużynowych biegach przełajowych:

I miejsce drużyna dziewcząt z klasy IV,
            I miejsce drużyna dziewcząt z klas VII- VIII
            III miejsce drużyna chłopców klas V- VI