• Przedstawienie jasełkowe

• W tym roku mieliśmy zaszczyt prezentować przedstawienie jasełkowe dwukrotnie. Po raz pierwszy podczas gminnego spotkania przedświątecznego, które odbyło się 21 grudnia 2023r. Wzięli w nim udział: Zastępca Wójta Gminy Grudziądz - pan Jacek Zyglewicz, Sekretarz Gminy – pani Anna Palczewska, pracownicy Urzędu Gminy Grudziądz, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy szkół, radni i sołtysi. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi zadbały o smakowity poczęstunek.

22 grudnia 2023r. w naszej szkole przedstawienie mogli zobaczyć zaproszeni goście, nauczyciele, a przede wszystkim – dzieci i ich rodzice. Występ idealnie wprowadził wszystkich zebranych w klimat Bożego Narodzenia. Było pięknie i nastrojowo! Wkradło się też odrobinę magii - podczas przedstawienia przez chwilę padał nawet śnieg.

• Przedstawienie pt. "Królowa Śniegu"

• Dnia 14 grudnia br. dzieci z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego wybrały się do teatru na przedstawienie pt. "Królowa Śniegu". Emocji było dużo. Spektakl był bardzo ciekawy i angażował dzieci do udziału w nim. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.

• Międzyszkolny Konkurs na Lampion Roratni

• Dnia 30.11.2023r. w I LO w Grudziądzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Lampion Roratni.

W kategorii klas I – III I miejsce zdobyła – Zofia Dejewska, wyróżnieni zostali Wiktor Wojtakowski oraz Pola Salczyńska.

W kategorii klas VII – VIII II miejsce zajęła – Lena Dejewska.

W konkursie udział wzięli również: Dominik Szymaniak, Lena Korytkowska, Natalia Kosiorowska, Kacper Bartosiak, Dominika Kosiorowska, Nina Rokicka oraz Paulina Guzińska.

• "Nie kupuj - adoptuj".

• Nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie. Tematem spotkania było szerzenie świadomości panującej bezdomności wśród zwierząt, praw zwierząt, wolontariatu oraz adopcji i odpowiedzialności za zwierzęta.

,,Nie kupuj- adoptuj"

• Laureatki wojewódzkiego konkursu plastyczno-informatycznego: „Bydgoszcz - miejsca znane i mniej znane”

• „Bydgoszcz - miejsca znane i mniej znane” - pod takim hasłem odbył się wojewódzki konkurs plastyczno-informatyczny, którego laureatami zostały uczennice naszej szkoły.

Z dumą informujemy, że I miejsce w konkursie zajęła Zofia Dejewska (klasa IIIa, nauczycielka pani Hanna Chróścińska); II miejsce przypadło Poli Salczyńskiej (klasa Ib, nauczycielka pani Iwona Szwaba); wyróżnienie otrzymała Nina Rokicka (klasa V, nauczycielka pani Katarzyna Burchardt).

Brawo, dziewczyny!

• Żywa lekcja historii

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej lekcji historii. Pełna niespodzianek i humoru podróż w przeszłość była okazją na zdobycie wiedzy historycznej.

• Andrzejki w Naszej Szkole

• W dniu 30 listopada 2023 r. w przedszkolu, klasach I-III oraz świetlicy odbyły się zabawy andrzejkowe. Już od samego rana,  klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, układał wąż z butów, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Była to lekcja klasowej i międzyklasowej integracji.