• Projekt BohaterON

• Nasza szkoła brała udział w projekcie BohaterON, który realizowaliśmy w listopadzie 2023 roku na zajęciach z wychowawcą, lekcjach historii oraz języka polskiego. Młodsi uczniowie mieli okazję wysłuchać głosowej interpretacji opowiadania „Iskra nadziei”, a później rozwiązywali krótki test, który sprawdzał stopień zrozumienia tekstu. Zwieńczeniem zajęć była rozmowa na temat najważniejszych faktów związanych z Powstaniem Warszawskim. Starsi uczniowie przygotowywali infografiki poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego i obejrzeli program edukacyjny „Co za historia”. Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat tego ważnego wydarzenia historycznego.

• Uwaga! Konkurs!

• Urząd Gminy w Grudziądzu wspólnie z Zarządem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Grudziądzu organizuje eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, Edycja 2023/2024. Głównym organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a eliminacje podsumowane zostaną na szczeblach: gmin, powiatów, województw oraz całego kraju.

Tematyka prac powinna obejmować udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalnosci prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej.

L'aureaci Szczebla gminnego otrzymają nagrody. Wyróżnione prace wezmą udział w eliminacjach szczebla powiatowego. Komisja konkursowa wyłoni laureatów konkursu do dnia 20 grudnia 2023 r.

W poniższych załącznikach znajdują się: REGULAMIN KONKURSU, KARTA ZGŁOSZENIA oraz KLAUZULA INFORMACYJNA (RODO), ktôre obligatoryjnie należy wypełnić, podpisać i dołączyć do pracy.

​​​​​

• Wieczór Pieśni i Poezji Patriotycznej

• Wieczór Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami! Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. To były niezapomniane, wzruszające chwile! Cieszymy się, że mogliśmy je przeżywać w tak licznym gronie.

• Nasza Szkoła "Zasłużona dla Powiatu Grudziądzkiego".

• W dniu dzisiejszym na uroczystej sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego nasza szkoła otrzymała tytuł wraz z medalem "Zasłużony dla Powiatu Grudziądzkiego". Medal odebrała p. Dyrektor Beata Fischer wraz z p. Wicedyrektor Barbarą Walawander.

• Wspaniały sukces uczniów naszej szkoły!

• Gratulujemy Lenie Dejewskiej, Zuzi Maszewskiej i Kosmie Szczęsnemu zajęcia I miejsca w Olimpiadzie Promocji Zdrowia i Pierwszej Pomocy PCK Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami!

Opiekunem naukowym młodzieży była pani Monika Sucharzewska.

• Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole!

• Dnia 10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie, chór szkolny i zespół instrumentalny zaprezentowali wzruszający montaż słowno - muzyczny, który dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Przypominamy również o wieczorze pieśni patriotycznych, który odbędzie się już w następną środę 15 listopada o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!