• "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" - lokalna zbiórka Kresowiaczek

•

Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach", edycja Boże Narodzenie 2023 r. zorganizowanej przez Fundację Polskich Wartości.

Podstawowym celem zbiórki jest pomoc materialna dla Polaków mieszkających na terytorium Litwy, Łotwy oraz polskim instytucjom tam działającym.

Jak można pomóc:

• przekazując art. spożywcze o długim terminie przydatności (kawa, herbata, olej, konserwy, cukier itp.),

• przekazując chemię gospodarstwa domowego,

• przekazując słodycze,

• przekazując przybory szkolne,

• wykonując kartki świąteczne z życzeniami, które są tak samo istotnym elementem, jak inne dary.

Na korytarzu szkolnym będzie wyznaczone miejsce, w którym będzie można przekazać dary dla bohaterów z Kresów.

Więcej informacji na temat działalności Fundacji oraz jej przedsięwzięć znajduje się na stronach:

• OGŁOSZENIE

• 29 października o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta przy figurce Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej w Nowej Wsi.

Podczas tego wydarzenia zostanie poświęcona tablica pamiątkowa z nazwiskami mieszkańców Nowej Wsi, którzy zostali zamordowani w dniu 29.10.1939r. przez członków Selbstschutzu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi wezmą udział w tej uroczystości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW!

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W dniu 13.10.2023r. odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klasy IA oraz IB, którzy zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Również tego dnia odbyła się akademia z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Grono pedagogiczne, rodzice, zaproszeni goście oraz cała społeczność uczniowska miała przyjemność obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy IIIB. O oprawę muzyczną zadbał zespół wokalny Wiolinki oraz grupa Nowolele. Po zakończeniu występu delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane piękne laurki.