• "Z pola na stół"

• 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły - członkowie koła wokalnego „Wiolinki” oraz zespołu „Nowolele”- dzieci grających na ukulele, występowały podczas konferencji „Z pola na stół” zorganizowanej w ramach Komisji Rady Powiatu właściwej ds. rolnictwa. Konferencja odbyła się w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu.

Było to kolejne muzyczne doświadczenie dla naszych uczniów.

• „Kartka z życzeniami dla Ziemi”

• Nasi uczniowie brali udział w szkolnym konkursie pt. „Kartka z życzeniami dla Ziemi”. Celem konkursu było promowanie Światowego Dnia Ziemi, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci, odkrywanie dziecięcych talentów.Wszystkim uczniom gratulujemy!!!

• Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną

• Uczniowie klas Ia i Ib włączyli się w akcję Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną.
            Podczas zajęć edukacyjnych, zajęć rozwijających zainteresowania przyrodnicze oraz zajęć rozwijających umiejętności plastyczne uczniowie dowiedzieli się jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

• Warsztaty wykonywania palm wielkanocnych.

• W naszej szkole odbyły się rodzinne warsztaty wykonywania palm wielkanocnych.
            Cieszymy się, że wspólnie możemy kultywować zwyczaje i tradycje świąteczne

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom oraz przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi za udział!

• „Edukacja przez szachy - preludium talentów"

• Uczniowie naszej szkoły we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 w Grudziądzu brali udział w konkursie „Edukacja przez szachy - preludium talentów" W zmaganiach mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Etap szkolny odbył się w SP nr 9, a do dalszego etapu przeszli: Karol Madej, Paweł Kicofer, Maxim Skórski, Filip Myśliński, Wiktor Gusman oraz Marcel Zwolak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach na etapie wojewódzkim.

• "Ratujemy i uczymy ratować"

• Klasy IIA i IIB zrealizowały program edukacyjny WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować" z wychowawczyniami.

Uczniowie poznali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

• Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewać Każdy Może”

• Jesteśmy najbardziej rozśpiewaną szkołą w gminie!

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Sztynwagu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewać Każdy Może”, w którym uczniowie naszej szkoły, śpiewając piosenki

w języku angielskim, zajęli wszystkie trzy miejsca!

Oto szczegółowe wyniki:

I miejsce: Julia Kalinowska z klasy VI („Stay”, Rihanna);

II miejsce: Michał Szymański z klasy VI („Memories”, Maroon 5);

III miejsce: Roksana Krause z klasy VIII b ("Almost There", Anika Noni Rose).

Udział wzięły również uczennice klasy VI: Krysia Nowakowska („How Far I'll Go”, Auli'i Cravalho) oraz Ania Szymańska („Arcade”, Duncan Laurence), które otrzymały dyplomy uznania.

Wszystkim występującym gratulujemy!

• Akcja Żonkil

• Nasi uczniowie uczcili 80 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim - szkoła wzięła udział w Akcji Żonkil.

Jedenasta edycja akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
            19 kwietnia przypinamy żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć

• Nasza uczennica na III Międzynarodowym Turnieju kyokushin Karate OSTRÓDA IKO POLISH OPEN CUP.

• Z dumą informujemy, że uczennica klasy I a - Laura Rekowska, reprezentowała Grudziądz na III Międzynarodowym Turnieju kyokushin Karate OSTRÓDA IKO POLISH OPEN CUP.

Laura zdobyła srebrny medal w swojej kategorii wiekowej i zajęła II miejsce.

W zawodach brało udział 700 zawodników z 52 klubów i siedmiu reprezentacji w tym: z Japonii, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski.