31 maja klasa IV uczestniczyła w warsztatach w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. Uczniowie dowiedzieli się jaka była historia tego budynku, kto był załozycielem oraz działaczem w czasach zaborów oraz w okresie II wojny światowej. Poznaliśmy miejsca niedostepne dla czytelników: magazyny, zbiory starodruków, prasy min. Gazetę Grudziądzką oraz ksiązki pisane alfabetem Braille.
Warsztaty w bibliotece
- 1
Festyn Ekologiczny
Dnia 31 maja uczniowie klas 7-8 wzięli udział w Festynie Ekologicznym organizowanym przez Klub Ekologiczny Atmosfera w Toruniu. Uczniowie odwiedzili różne stanowiska , odpowiadali na pytania związane z ekologią i ochroną środowiska, rozwiązywali krzyżówki oraz rebusy. Poznali również walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego.
10
Wizyta w szklarni
27 maja klasa Ib odwiedziła szklarnie u Państwa Lewandowskich. Dzieci poznały nowe gatunki kwiatów, jak się je uprawia i pielęgnuje oraz przechowuje w chłodni. Pierwszoklasiści otrzymali drzewka szczęścia. Na zakończenie wizyty dzieci miło spędziły czas w ogrodzie.
7
Pomoc dla Ukrainy
"Cała Polska maluje kartkę dla Strażników Lasów"
Klasa Ia brała udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska maluje kartkę dla Strażników Lasów".
W podziękowaniu za zaangażowanie w najbardziej kolorowe życzenia dla Strażaków i Leśników dzieci otrzymały certyfikat uczestnictwa w akcji.
Wygraliśmy konkurs kulinarny "Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera"
- 19
Dziewiąty już raz w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu odbył się konkurs kulinarny nawiązujący do książki kucharskiej „Nauka gotowania do użytku ludu polskiego” wydanej w 1915 roku, czyli ponad 100 lat temu, przez "Gazetę Grudziądzką". Tegoroczny konkurs nosił nazwę "Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera", a jego tematem były potrawy warzywne oraz sosy.
We wtorek (10 maja) w gotowaniu według dawnych przepisów, w kuchni Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu, zmierzyło się aż 18 zespołów - po sześć w każdej z trzech kategorii uczestników. To mieszkańcy Kociewia, Powiśla a także powiatów: grudziądzkiego, chełmińskiego i świeckiego
oraz (z województwa pomorskiego) tczewskiego, kwidzyńskiego i starogardzkiego.Miło nam poinformować, że nasi uczniowei w kategorii szkół podstawowych zdobyli I i III miejsce:
- I miejsce reprezentacja SP w Nowej Wsi (Zuzanna Klepacka, Kacper Kałużny, Filip Stuczyński)
- III miejsce reprezentacja z SP w Nowej Wsi (Julia Kaszuba, Oliwia Jana, Szymon Więckiewicz).
Prezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu
10 maja w naszej szkole odbyła się prezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Prezentację prowadzil pan Karol Klain, zapoznał rodziców klas VII i VIII z ofertą. Bezpłatny internat, wyżywienie, kilka pracowni warsztatowych. Pomoc doradcy zawodowego i pośrednika pracy w ścieżce kariery. To oferta dla uczniów, którzy wybierają się do szkół branżowych pierwszego stopnia na terenie Grudziądza z miasta lub regionu.
Nocowanie w szkole
6 maja klasa VIIIb nocowała w szkole. W tym czasie uczniowie robili wspólnie jedzenie, słuchali muzyki, tańczyli. Pogoda dopisała i mogliśmy obserwować niebo, w tym celu wykorzystaliśmy z zasobów szkolnych teleskop. Udało się zobaczyć księżyc oraz gwiazdy.
6
Fascynujący Dzień Roślin - 20.05.2022 UMK
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Rynku Głównym w Grudziądzu. Razem z innymi pocztami sztandarowymi w asyście żołnierzy z jednostek grudziądzkich, delegacji oraz mieszkańców Miasta i Gminy Grudziądz reprezentowaliśmy szkołę.
Uroczysty apel
W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie, Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz Polonii.
Odświetnie ubrani uczniowie wysłuchali apelu, przedstawiono wiadomości o tych ważnych dla Polaków świętach, piękne recytacje oraz pieśni patriotyczne.Uroczyście było także u naszych przedszkolaków:
POMOC DLA ZUZI
Konkurs „Mój ojciec – dobrze być razem”
Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Toruniu, Departament Spraw Społecznych i Zdrowia.
Konkurs - Ekonomia Społeczna
Jesteś osobą kreatywną i interesuje Cię fotografia?
Weź udział w konkursie! Do wygrania atrakcyjne nagrody!
Poznaj jak ciekawa i różnorodna jest ekonomia społeczna województwa kujawsko-pomorskiego.
Ona dzieje się tuż obok Ciebie. Uchwyć ją w kadrze i pochwal się swoim talentem.
Z najciekawszych prac powstanie okolicznościowa wystawa podczas 12. Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej 11 października 2022 r. w CKK Jordanki w Toruniu a ich autorów i autorki zaprosimy na Forum i wręczenie nagród.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie organizatora:
www.es.rops.torun.pl w zakładce: Przydatne linki/Konkurs wiedzy o ekonomii społecznej 2022
Na Twoją pracę czekamy do 16 września 2022 r. pod adresem: konkurs.ekonomiaspoleczna@rops.torun.pl
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu oraz Fundacja Studio M6
Konkurs „PSTRYCZEK ELEKTRYCZEK – CZYLI JAK OSZCZĘDZAĆ PRĄD“
Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
Zajęcia rozwijające umiejętności polonistyczne metodą projektu
Uczniowie klasy VIII A i VIII B przez cały rok szkolny na zajęciach rozwijających umiejętności polonistyczne pracują między innymi metodą projektu – cyklicznie wykonują gry planszowe na motywach wybranych lektur obowiązkowych omawianych w klasie VII oraz VIII. Praca w takiej formie pozwala na powtórkę treści lektur przed egzaminem ósmoklasisty oraz rozwija kreatywności i integruje zespół klasowy.
„Żonkile”
W dniach 22-24 kwietnia 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nauczyciele historii i języka polskiego przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Oprócz tego uczniowie wykonywali papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu.
„Godziny wychowawcze ze światem”
W okresie od września 2021 do marca 2022 roku w klasie V realizowany był program „Godziny wychowawcze ze światem” Polskiej Akcji Humanitarnej. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie poznawali globalne współzależności, wzmacniali postawy solidarności i otwartości oraz umiejętność krytycznego myślenia. Uczniowie poczuli się również bardziej odpowiedzialni za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają na ludzi w innych częściach świata. Lekcje, które odbywały się z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych dostarczonych przez PAH, cieszyły się sporym zainteresowaniem dzieci. Program realizował wychowawca.
Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Mikołaj Kopernik - astronom i ekonomista"
Uczennica klasy VIII B Nina Socha otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim pod tytułem „Mikołaj Kopernik - astronom i ekonomista". Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza o Mikołaju Koperniku.
Konkurs odbył się w ramach Roku Mikołaja Kopernika w Grudziądzu. Organizowany był przez SP 16 we współpracy z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu.
Nino, gratulujemy sukcesu!
"Ozdoba wielkanocna" konkurs świetlicy szkolnej
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie