25 marca uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce pod hasłem: „Poznajemy naszą Małą Ojczyznę”. Dzieci zwiedzały zabytki i miejsca pamięci na grudziądzkim Starym Mieście, a później wybrały się do Muzeum im. ks. W. Łęgi w Grudziądzu, gdzie wzięły udział w warsztatach czerpania papieru oraz w lekcji towarzyszącej wystawie Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939. W grudziądzkim muzeum uczniowie oglądali również wystawy czasowe i stałe. Na koniec odbyła się projekcja w filmu „Skarb Mikołajka”. Wycieczka była bardzo udana.
„Poznajemy naszą Małą Ojczyznę”
Zdrowe śniadanie w kl. I
Dzień bez plecaka
Dzien bez plecaka to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie zamienili tradycyjne plecaki na różne sprzęty, których świadczą o kreatywności i ogromnym poczuciu humoru.
9
Pierwszy Dzień Wiosny 🌱🌷☀️
Konkurs profilaktyczny
"PALENIE PAPIEROSÓW SZKODZI ZDROWIU"
3
„Tydzień Języka Ojczystego”
- 1
W dniach 21-25 lutego 2022 roku w naszej szkole realizowaliśmy projekt edukacyjny „Tydzień Języka Ojczystego”, którego autorką oraz koordynatorką była nauczycielka Anna Witkowiak. Inspiracją do stworzenia tych działań stanowił Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego. Głównym celem projektu było kształcenie poczucia odpowiedzialności za język ojczysty oraz podnoszenie świadomości językowej uczniów.
W ramach projektu uczniowie wysłuchali audycji nadawanych przez szkolny radiowęzeł na temat ciekawostek językowych; dzieci z klas I-III zapoznały się ze słuchowiskiem na motywach legendy „O Warsie i Sawie” (w nagraniu, którego autorami byli uczniowie z klasy V – Ania i Michał, można było usłyszeć dźwięki pianina, wiolonczeli oraz kalimby). Zorganizowano także „Dzień Wołacza” a także „Podchody z QR kodami”. W ostatnim dniu działań chętni uczniowie mogą przyjść przebrani za wybraną przez siebie postać z literatury polskiej.
Realizacji projektu towarzyszyły dwa konkursu. Dla uczniów klasy II i III zorganizowano konkurs „Mistrz Ortografii” a dla starszych – „Turniej wiedzy o języku polskim”. Tytuł Mistrza Ortografii klasy II zdobyła Nina, a klasy III – Olaf. W klasach IV-VIII Mistrzami Języka Polskiego zostali: Laura (klasa IV), Bartosz (klasa V), Maciej (klasa VI), Aleksandra (klasa VIIa), Klara (klasa VIIb); Wiktoria L. (klasa VIIIa) oraz Zuzanna (klasa VIIIb). Laureatom serdecznie gratulujemy!
Dzień Dinozaura
Choć dinozaury dawno wyginęły to nie przestają fascynować zarówno tych dużych, jak i małych. Dowiedzieliśmy się czym się żywiły, jak wyglądały, jak się nazywały, dlaczego wyginęły i jak wyglądał proces inkubacji zwierząt 🦕
Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Uczennica naszej szkoły Lena Dejewska wzięła udział w cyklu 3 biegów Tropem Wilczym - Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbywały się co roku. Dzięki swojej wytrwałości i pracowitości udało się złożyć z 3 elementów cały medal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Warsztaty "Jak zachęcić dziecko do współpracy".
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca obchodziliśmy w szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie wysłuchali apelu przygotowanego przez uczniów klasy 8, prezentacji oraz piosenek.
Uczniowie z klas 4-8 wykonali piękne portrety Żołnierzy Wyklętych.1
Tłusty czwartek
Tłusty czwartek w przedszkolu – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Przedszkolaki równieżi tworzyły własne pączki z masy solnej i bawiły się przy tym doskonale.
Bal karnawałowy w klasie Ib
- 2
Grudziądzkie Dni Kopernikowskie
"Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie"
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I - IV na temat "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie". Wpłynęło dużo prac, a najciekawsze zostały nagrodzone dyplomami i książkami. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
"Józef Piłsudski-droga do niepodległej"
Uczennice naszej szkoły: Natalia Madejewska oraz Nina Socha otrzymały wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Internetowym "Józef Piłsudski-droga do niepodległej" organizowanym przez PBW im. M. Rajewskiego, Muzeum Oświaty oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy.
Centrum Edukacji Ekologicznej
23 lutego klasy pierwsze odwiedziły Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas zajęć pt. " Ptaki zimujące w Polsce" poznały zasady właściwego dokarmiana ptaków, gatunki ptaków zimujących w Polsce oraz wykonały dla nich karmidełka.
9
Wycieczka klasy IV
18 lutego klasa IV uczestniczyła w wycieczce do Grudziądza. Zwiedzalismy naszą "Małą Ojczyznę"-bazylikę pw.św. Mikołaja, kościół pw. św.Franciszka Ksawerego, Rynek Główny, Wieżę Klimek. Zapoznaliśmy wystawy stałe i czasowe w Muzeum poświęcone min. Bronisławowo Malinowskiemu, Mirosławowi Hermaszewskiemu oraz Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Jedną z atrakcji były warsztaty czerpania paieru. Wycieczkę zakończylismy seansem w kinie Helios-"Skarby Mikołajka".
25
Konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową w języku niemieckim
Z okazji Święta Zakochanych został zorganizowany konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową w języku niemieckim skierowany do klas 7 i 8. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. 1 miejsce zajęła Nina Socha z klasy 8B, 2 - Marcel Zwolak z 7B, a 3 - Przemysław Michalak z 8B. Wyróżnione prace należą do Aleksandry Rochoń z klasy 7A oraz Oliwii Janz z klasy 8B. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wykonanie pięknych kartek.
Dyplom BohaterON
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie